Indywidualne wkładki dla dzieci

Zapraszam rodziców wraz z dziećmi na kompleksową diagnostykę stóp.

Nasze stopy w warunkach życia codziennego narażone są na niesprzyjające warunki takie jak twarde podłoże czy niewłaściwe obuwie.

Często skutkiem są przeciążenia które mogą prowadzić do niewydolności mięśni stopy i całej kończyny dolnej a w późniejszym czasie zmiany wzorca chodu i postawy ciała.

Bardzo ważne jest aby stopy u dzieci regularnie poddawać ocenie w celach profilaktycznych, tak jak oczy czy zęby.
Pomoże to wykryć ewentualne nieprawidłowości i wdrożyć terapię by zapobiegać występowaniu dolegliwości bólowych, przeciążeń i pogłębianiu wad postawy.

Badanie podoskopowe, badanie manualne oraz analiza chodu nierzadko wskazuje przyczynę bólu stopy czy niezdarnego chodzenia dziecka.
Brak interwencji w postaci ćwiczeń czy zaopatrzenia w indywidualne wkładki w okresie dziecięcym bardzo często prowadzi do długotrwałych problemów ze stopami i całym narządem ruchu.

Ortepedix Junior to wkładki które są specjalnie zaprojektowane dla najmłodszych Pacjentów, którzy mają problem z prawidłową biomechaniką chodu oraz z postawą ciała.
Indywidualnie dopasowane wkładki zapewniają naturalne wsparcie, komfort i znacznie poprawiają chód u dziecka, aktywnie wspomagając mięśnie stopy, których praca jest zaburzona w często źle dobranym obuwiu.
Prawidłowo dobrana i skorygowana wkładka umożliwia dziecku prawidłowy rozwój motoryczny.